A profi íróképzés során olyan szerkesztőktől tanulhatnak az írók, akik országosan elismert, piacvezető kiadóknál szereztek tapasztalatot.

Profi íróképzés

Szeretnél a legjobbak között lenni? Idehaza az egyetlen művészeti ág az írás, ahol az alkotók bizonytalanok abban, hogy a fejlődéshez szükségük van-e szakmai képzésre (profi íróképzés). Ez az iskolai magyarórákról hozott zsenimítosznak köszönhető. A nagy írók körüli csodálat burkoltan azt sugallja, hogy írónak márpedig születik az ember.

De igaz ez?

Érdemes az ismert írók életrajzát olvasni, vagy a kortársakat megkérdezni egy író-olvasó találkozón, hogy kik azok, akik támogatták a tehetségüket a pályájuk során. (József Attila például tizenhat évesen egy önképzőkör tagja volt, ahol a vezető tanár, Tettamanti Béla, a kor híres pedagógusa egyengette az útját. Szintén formálta a tehetségét Saitos Gyula, a Makói Friss Újság felelős szerkesztője, vagy később tizenhét éves korától az Otthon kávéház művelt irodalmi köre, majd Juhász Gyula is.)

Ahhoz, hogy valaki nagyszerű író legyen, természetesen kell a tehetség, ám szükséges a szervezett szakmai fejlődés is.

Az íróképzés igenis szükséges

Kezdő szinten bárhol lehet tanulni, ám minél magasabb szinten van az ember, annál jobb szakmai tudású mentorokra van szüksége.

Szeretettel várjuk írói kurzusainkon azokat, akik fejlődésre vágynak, és profi íróvá szeretnének válni. A kurzusok különböző szinten indulnak, megtalálhatók a kezdőknek szóló tanfolyamok mellett a gyakorlott íróknak szóló speciális témák is.

Kiktől tanulhatnak az íróképzés résztvevői?

A nálunk oktató szerkesztők nem magánkiadásban szerzett véletlenszerű szerkesztői tapasztalatokból, vagy saját írói útból merítenek, hanem módszeres tudással rendelkeznek, amit országosan terjesztő, piacvezető nagy kiadóknál szereztek.

A szórakoztató irodalom élvonalába képezünk írókat!

Szeretnéd igazán kibontani a tehetségedet?

Azzá válni, aki lehetsz?

Az íróképzés kurzusok 4 hétig tartanak, a díjuk egységesen 58 ezer Ft.

Egyéb tudnivalók:

  • A műhelymunka online formában zajlik, hogy vidékiek is könnyen elérjék.
  • Minden kurzusnak van egy Facebook csoportja, ahol megkapják a feladatokat, és ahova a szerkesztő feltölti a javításokat.
  • Az oktatóktól függ a tudás átadásának formája; van, ahol Zoom-előadásokban történik (ezek visszanézhetők), de van, ahol írott tananyaggal dolgoznak.
  • Minden kurzusra jellemző, hogy heti feladatok vannak, így saját ütemben mindenki akkor írja meg, ahogy az ideje engedi.
  • A tanfolyamokat úgy építettük fel, hogy munka és család mellett is elvégezhetők legyenek.

A tanfolyamok bejelentett felnőttoktatási képzések. A hallgatók a kurzus elvégezte után megkapják a Tehetség Íróstúdió írói oklevelét.


Rólunk írták:

„Hogy milyen volt a kurzus egy szóval? Szuper! Az előadások felépítése logikus és követhető, és a szerkesztői visszajelzésekből szintén rengeteget lehet tanulni. Kati annyira empatikusan áll az írásokhoz és az írókhoz, hogy a kurzusait az önmagukban nagyon bizonytalanoknak is bátran ajánlom. A kérdéseimre mindig kaptam választ, és örök életre megtanultam, hogy a tetőpont nem feltétlenül pozitív pillanat. 😉

„Fantasztikus volt, sokkal- sokkal interaktivabb, mint bármilyen más tanfolyam (más témában), amin eddig részt vettem, rengeteg Igazi szerkesztői visszajelzéssel és közös gondolkodással a leadott tudásanyag mellett. A csoporttagok is szuperek voltak.”

„Szuper élmény volt! Először is minden héten kaptunk olvasnivalót, a novellákat különféle, a heti előadáshoz kapcsolódó szempontok szerint kellett elemeznünk. A tananyag felépítése logikus és érhető volt. Az online előadások interaktivitást biztosítottak, de a csoportban is kérdezhettünk, mindig kaptunk választ. A legfőbb elvárásom a kurzussal kapcsolatban az volt, hogy hosszú kihagyás után újra elkezdjek írni – ez maximálisan teljesült. Az írói feladatok inspiráltak, pedig tartottam attól, hogy leblokkolok. Emellett rendszerességre késztetett, meg kellett találnom azt az időszakot, amikor belefér a napomba az írás. Szeretném még kiemelni, hogy Róbert Kati nagyon empatikus oktató – az írókkal is, és magukkal a szövegekkel is -, hasznos tanácsokat kaptam tőle, a visszajelzésében pedig pont azt emelte ki pozitívumként, ami számomra az írás során a legfontosabb. Megerősített. Nagyon örülök, hogy jelentkeztem erre a kurzusra, csak azt sajnálom, hogy hamar eltelt ez a négy hét.”

„Sok biztatást kaptam, hogy a regényötleteim jók lehetnek, és tanácsot, hogy hogyan mutassam be úgy, hogy felkeltse az érdeklődést. Tetszett, hogy Réka, az oktató mindenki dolgozatát gondosan elolvasta, hasznos észrevételeket tett.”

Eseménynaptár, ahol áttekintheted mindet.

Légy a legjobbak között!