Kéziratfejlesztés

Kész a nagy mű, napvilágot látott a regény, novelláskötet, vagy mesekönyv. Igen ám, de vajon mennyire jó? Mennyire jönnek át íróként a gondolataid? Hogyan valósult meg a történet, mit lát az olvasó belőle? Milyen a karakterábrázolás? Egyáltalán, milyen szinten áll az adott írás? Szükséges-e a kéziratfejlesztés?

Az előolvasástól a profi kéziratelemzésig

Amikor felmerülnek benned ezek a kérdések, akkor érdemes először előolvasókat keresni, olyan barátokat, ismerősöket, tanárokat, akik szívesen támogatnak. Ők gyakorlott előolvasók, és segíthetnek a nagyobb problémák kiküszöbölésében.

Második javasolt lépés, hogy idegen előolvasókat keres az ember, erre szeretettel ajánljuk a Világ Bétái Facebook csoportot. Ezt Varga Bea alapította bő egy évtizeddel ezelőtt, és az ország első bétakereső csoportja volt. Mai napig lelkesen megy az írások elemzése, pezsgő, aktív részvétel zajlik. Ebben a munkacsoportban írók egymás műveit véleményezik, teljesen ingyen, a kölcsönös segítségnyújtás jegyében.

Ha nemcsak hobbiként írsz, hanem publikálni szeretnél, a következő javasolt lépés a szakmai vélemény kérése. Természetesen meg lehet keresni amatőr szerkesztőket, de ilyenkor fennáll a veszélye annak, hogy ugyan sok alapvető dologban segíteni tudnak, de a maradék részben, amihez magasabb fokú tudás kellene, pl. a speciális hibák felismerésében nem lesznek gyakorlottak, és ezen elcsúszhat a mű.

Hogyan működik a kéziratfejlesztés?

A Kéziratfejlesztés abban tud segíteni, hogy íróként profi szakemberekkel köt össze. Olyanokkal, akik gyakorlottak a számodra fontos zsánerben, korcsoportban, és nem találomra adnak tanácsot. Be lehet adni elemzésre zsánerirodalmi regényt (romantika, kaland, krimi, fantasy, sci-fi, horror, lélektani, stb), de gyerekeknek szóló meséket, middle-grade, vagy young adult műveket is. (Nem foglalkozunk versekkel, nagyon elvont szépirodalmi témákkal, és politikai pamfletekkel.)

A lektori elemzés kitér ezekre:

  • stilisztika,
  • dramaturgiai ív,
  • karakterábrázolás,
  • leírások,
  • világépítés.

A szerkesztő leírja az erősségeket és a javítandó dolgokat is. Illetve mit lát, ebben a formában mennyire piacképes a mű.

Mekkora terjedelmű a kézirat elemzése?

Az elemzés hossza változó, mert a mű hosszától függ. Egy 400 ezer karakteres mű esetén általában 10-12 oldal szokott lenni.

Mit adunk még a kéziratelemzés mellé?

Az elemzés mellett az első 20 ezer karaktert megszerkesztjük, hogy stilisztika kapcsán pontosabb képet kapj. Tehát kapsz egy elemzést és egy szerkesztést. Mind a kettő támogató, tehetséggondozó szemszögből készül, miközben reális visszajelzést ad a mű állapotáról.

Mennyibe kerül a kéziratfejlesztés?

Díjazás regény, vagy novelláskötet esetén:

300 ezer karakterig (szóközökkel) egységesen: 90 ezer Ft. Utána minden megkezdett 10 ezer karakter 2800 Ft helyett akciós áron 2500 Ft!

Ne habozz! Rendeld meg most!

(Csak teljes kéziratokkal tudunk foglalkozni. A mesekönyvekre egyedi árajánlat kérhető.)

Hogyan tudsz jelentkezni?

Küldd el a kéziratot wordben, és ezt a jelentkezési lapot a tehetsegirostudio@gmail.com címre:

Miután jelentkeztél, számlát küldünk, és a Kéziratfejlesztés a befizetéstől számított egy hónap alatt elkészül. A kézhezvétel után két héten belül még egy alkalommal vissza lehet kérdezni, ha valami esetleg nem volt teljesen érthető.

Dolgozz profikkal!

Kapj minőségi lektori elemzést!